Aktuality

Ženšen

Ženšen

10.3.2016
Je jedna z nejpoužívanější rostliny v tradiční medicíně. Jeho léčebné účinky jsou využívány již více než 2000 let. Jméno Panax pochází z řeckého slova „všeho uzdravení“.

ženšen, čínská medicínaŽenšen řadíme mezi tzv. adaptogeny, což jsou látky pomáhající tělu se vyrovnat především s duševní a fyzickou zátěží. Tato zázračná rostlina stimuluje fyzickou a duševní aktivitu, tím že dodává energii a oddaluje únavu.

Zlepšuje kognitivní funkce a má výrazné protizánětlivé účinky. Všeobecně lze adaptogeny specifikovat jako látky vytvářejíví rovnováhu v těle. Například na jedné straně má schopnost snížit krevní tlak a na druhé straně při nízkém tlaku opět zvýšit.

Ženšen řadíme také i mezi antioxidanty pomáhající zbavit tělo volných radikálů.

Ženšen pomáhá studentům s učením tím, že zvyšuje soustředěnost a posiluje paměť. Pro maximalizaci duševního výkonu je vhodné ženšen doplnit Ginkgo bilobu.

Ženšen hojně vyhledávají také sportovci pro jeho účinky zlepšení agility, reakčního času a vytrvalosti při výkonu. Taktéž je nápomocen při zkrácení času regenerace po fyzickém výkonu.

I přesto, že je „kvalita života“ těžko měřitelná troufáme si napsat, že i tu ženšen dokáže zvýšit, díky své schopnosti snížit hladinu stresu. Méně stresu znamená více energie, lepší spánek, kvalitní sexuální život a osobní uspokojení.

Pokud jste zdraví a chcete užívat ženšen preventivně, doporučujeme jeho podávání v třítýdenních cyklech.

Všeho moc škodí a toto rčení platí i o ženšenu. Extrémním nadužíváním může dojít k projevům nervozity či nespavosti a to zejména při kombinaci s kofeinem. Ženšenu by se také měly vyhnout děti, těhotné a kojící ženy. Diabetici by měli užívání ženšenu nejprve konzultovat s lékařem, jelikož ženšen mírně snižuje hladinu cukru v krvi.
 

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Ženšen

Ostropestřecový olej

11.1.2016
Nový rok, nové plány ... a jak lépe začít než s čistým štítem a čistými játry :-)
aneb JAK SE ČISTÍ JÁTRAŽenšen

Zázrak jménem CHIA semínka

4.12.2015
Malá nenápadná semínka v sobě ukrývají proteiny, vlákninu, kvalitní sacharidy a omega-3 mastné kyseliny, svým přínosem pro zdraví je řadíme mezi opravdové výživové obry.

Ženšen

Domácí lékárna

7.1.2016
...nemoci nechodí po horách, ale po lidech...
přinášíme vám, pár osvědčených receptů, které nás naučily naše babičky, a které stojí za to uchovat v našich pamětích i pro další generace.
Proč? .... no, jednoduše proto, že opravdu fungují a to mnohdy lépe než paralen a ibalgin dohromady...

Ženšen

Klíčky aneb klíčení pro zdraví

25.3.2014
Souhrnná tabulka jak správně klíčit jednotlivé druhy semen.

Ženšen

Finská sauna, parní sauna, suchá sauna, kouřová sauna, infrasauna ...

17.9.2010
Saun máme mnoho druhů, ale jaký je mezi nimi rozdíl?

Ženšen

Saunování a pleť

19.9.2013
Víme všichni, že sauna zlepšuje imunitu a posiluje organismus. A jak působí na pleť obličeje?

x