Aktuality

Zimní zahrada a zahradní nábytek

Zimní zahrada a zahradní nábytek

6.1.2011
Zimní zahradou získáte další obytnou místnost pro relaxaci čí pěstování rostlin.
V zimní zahradě máte přírodu na dosah ruky bez ohledu na roční období a počasí. Ať již v děštivém podzimu nebo v mrazivé zimě celá vaše rodina si může užívat a odpočívat v příjemném prostředí, aniž by Vám vadil vítr nebo déšť.

Původ zimní zahrady začaly vznikat v období od 17. do 19. století, kdy evropská šlechta budovala velké zimní zahrady s tropickými a subtropickými rostlinami.  Mnohé z dřívějších zimních zahrad byly připojeny ke stěnám hlavního paláce. Jednalo se o zděné budovy s velkými okny a skleněnou střechou, obvykle v klasickém nebo gotické stylu. Ve vytopených prostorách šlechta pěstovala citrusy, především pomeranče, proto se jim říkalo "oranžérie".

oranžérie

U nás je jistě nejznámější oranžérie Pražského hradu a nebo skleník Lednického zámku.zimní zahrady, zimní zahrady, zahradní nábytek

Zimní zahrady vystavěné v 19. století byly zbudovány ze železa a skla. Zimní zahrady nebyly vystavěny pouze pro soukromé účely, mnoho z nich bylo postaveno pro širokou veřejnost. První velká veřejná zimní zahradě byla postaven v roce 1842-1846 v Regent Parku v Londýně a byla využívána pro velké květinové výstavy a společenské akce. 

Moderní zimní zahrada slouží především jako relaxační zóna obyvatel domu. Někdo v ní pěstuje květiny, jiný ji pojme jako klidovou zónu pro odpočinek.

Nedílnou součástí zimních zahrad je i nábytek. Doporučujeme vždy koupit kvalitní zboží, protože tato investice se Vám léty komfortního využívání stále krásného a funkčního nábytku vrátí.

Akátový zahradní nábytek se vyznačuje krásou, vysokým leskem, odolností proti vlivům počasí a vlhkosti, přesným opracováním... Né nadarmo je akátové dřevo symbolem dlouhověkosti. Dřevo akátu, jako jedno z mála, obsahuje silice odpuzující škůdce a silice. Pro tuto vlastnost se používá všude tam, kde může přijít do styku s vodou a nebo ve vlhkém prostředí.

 zimní zahrada, nábytek

Další články k tématu: 

Rostliny zimní zahrady


Produkty o kterých se mluví Podobné články
Zimní zahrada a zahradní nábytek

Zimní grilování - finské grilovací sruby - koty

26.12.2010
Stýská se Vám po grilování? Není to žádný neřešitelný problém :-) Finové již dávno znají řešení - finské koty - speciální grilovací sruby.

Zimní zahrada a zahradní nábytek

Zimní zahrada a rostliny

14.1.2011
V minulém článku o zimních zahradách jsme se zaměřili na výběr vhodného nábytku.
Nyní postupme dál v "zařizování" zimní zahrady a povězme si něco o rostlinách zimních zahrad a jejich péči.Zimní zahrada a zahradní nábytek

Grilovací altán s výhledem do kraje

17.2.2015
Pávek: Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore? Vy jednou špatně skončíte, pane doktore.
MUDr.. Skružný: To každej, Karle.

Zimní zahrada a zahradní nábytek

Grilovací koty

9.9.2013
Grilovací koty jsou zahradními domky nové generace. Navozují nám atmosféru klidu, pohody a aktivní relaxace v kruhu rodiny či přátel.
Chiemsee
10.880,-Kč
více »
London
3.560,-Kč
více »
Maja
3.560,-Kč
více »
Manhattan
9.140,-Kč
více »
Caro
4.570,-Kč
více »
Director
5.020,-Kč
více »
Kansas
5.850,-Kč
více »
Minibar
16.630,-Kč
více »
Ripper
4.980,-Kč
více »
Toscania
20.820,-Kč
více »

x