Aktuality

Zimní grilování - finské grilovací sruby - koty

Zimní grilování - finské grilovací sruby - koty

26.12.2010
Stýská se Vám po grilování? Není to žádný neřešitelný problém :-) Finové již dávno znají řešení - finské koty - speciální grilovací sruby.

grilovací srub, finská kota, grilování v ziměFinské koty jsou vlastně takové malé srubové chatičky většinou šesti nebo osmihranného tvaru. Po vnitřním obvodu jsou rozmístěny lavice a uprostřed je gril s otevřeným ohněm a odvodem kouře. Kolem ohniště se pohodlně rozmístí celá rodina nebo větší skupinka přátel. Podle velikosti srubu není problém pohodlně usatit 8 - 14 osob. Skvělé grilované lahůdky potom může připravovat hned několik osob najednou a ostatní při skleničce moku sledují celý voňavý proces přípravy. Po progrilovanám večeru stačí jen ulehnout na lavice, přikrýt se sobími kožešinami a spát.

 

 

grilovací srub, finská kota, grilování v ziměNení lepší doba pro setkání s přátely a s rodinou než právě v době zimních měsíců, kdy již velmi brzká noc znemožňuje venkovní aktivity a nutí člověka k lenošivému polehávání buď u sebe doma nebo na návštěvě u přátel.

 

 

 

 

 

 


Na Silvestrovskou noc strávenou v grilovacím srubu budou všichni jistě dlouho vzpomínat...

grilovací srub, finská kota, grilování v zimě

Další články k tématu: 

Srubgrilly na e-shopu

GRILUJTE, kdy Vás napadne!!

10 rad jak správně grilovat

Zimní grilování

Recept - Uzený losos


Produkty o kterých se mluví

x