Aktuality

Sůl nad zlato aneb koupelová sůl

Sůl nad zlato aneb koupelová sůl

3.10.2013
Není sůl jako sůl…
a protože se blíží, sychravý podzim a studená zima není nad to si hezky prohřát organismus v blahodárné koupeli. Je již jen na vás zda si užijete nepřekonatelný luxus a romantiku v koupacím sudu v klidném zátiší zahrady uprostřed hluboké noci a nebo jen zhasnete a svíčkami obložíte vanu. Ať již budete kdekoliv, neochuďte se o vůně éterických olejů a blahodárné účinky bílého zlata – soli.

V obchodech naleznete mnoho přípravků do koupele, ale nač plýtvat penězi, když stačí si jen koupit sůl a dodat pár kapek silice. Nač kupovat za „těžké“ peníze „zajíce v pytli“ :-)
A aby byl pro vás výběr co nejsnazší, připravili jsme pro vás seznam nejběžnějších volně prodejných solí a silic.

Sůl z mrtvého moře

Unikátní složení minerálů v soli z Mrtvého moře přispívá k prokrvení, vyživení a vyčištění pokožky. Minerály obsažené v soli z Mrtvého moře pronikají do vrstev kůže, zadržují vlhkost a tím pokožku zanechávají vlhkou a vláčnou a celkově mladšího vzhledu. Koupele v soli z Mrtvého moře efektivně zlepšují stav při kožních onemocněních typu lupénky a atopických ekzémů. Sůl z Mrtvého moře vykazuje antiseptické účinky, pomáhá při zápachu nohou, kožních plísních apod. Sůl z Mrtvého moře přispívá k regeneraci při únavě svalů a bolestech kloubů. Obsah jódu působí blahodárně při snížené funkci štítné žlázy.

Mořská sůl

Mořská sůl je bohatá na minerály, které blahodárně působí na pokožku. Pomáhá uvolnění svalstva a kloubů, zlepšuje metabolické procesy. Slaná koupel podporuje detoxikaci těla kůží a uleví tak orgánům tzv. osmóza. Toho dosáhneme vyšší koncentrací soli ve vodě.

Himalájská sůl

Krystalická sůl z Himálají obsahuje důležité minerály, které lidské tělo potřebuje. Tyto prvky byly součástí pramoře a mají pro lidský organismus centrální význam. Velmi cenná krystalická sůl protkává sůl kamennou jako spleť žilek. Červené zbarvení soli je způsobeno oxidem železitým. Krystalická sůl tvoří díky své geometrické struktuře jemné fraktálové formy. Díky pravidelné krystalické stavbě má krystalická sůl silné přirozené, životvorné síly pro orgány a nervy.

Epsomská sůl

Epsomská sůl je významnou součástí mořské vody i některých minerálních vod. Tradičně je užívána jako součást solí do koupele. Používá se jako součást receptury pro očistnou jaterní kůru.

Koupele v hořkých solích jsou jedním nejjednodušších způsobů, jak zmenšit otoky. Hořké soli  se tradičně používají k léčbě bolavých svalů i pro relaxaci. Jsou běžně používané a doporučované přírodními léčiteli a ortopedy na zmírnění stresu a odstranění toxinů a k obnovení rovnováhy pH těla. Koupel jednoduše připravíte jejím rozpuštěním ve vaně plné horké vody.

Živá magnesiová sůl

Tato sůl byla objevena v hloubce více než 2000 metrů pod povrchem země při průzkumných vrtech v Rusku. Je velmi bohatá na hořčík, bór, vápník, síru, sodík, chloridy a bromidy. Doporučuje se především při revmatických, zánětlivých a kožních problémech. Rovněž očišťuje celý organismus.

Optimální složení minerálů v Živé magnéziové soli pomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k jejich regeneraci. Obsažené minerály v Živé magnéziové soli odstraňují z pokožky škodliviny. Mají antialergický, dezinfekční a vysušující účinek. Dominantou Živé magnéziové soli je hořčík (magnézium), který má nezastupitelnou úlohu v životě organismu. Reguluje srdeční činnost a svalové kontrakce, chrání nervy, je známý jako protistresový iont, pomáhá tělu využívat vitamíny C a E a zabraňuje ukládání vápníku v ledvinách a žlučníku.Typickými příznaky nedostatku hořčíku jsou křeče v lýtkách a stehnech, tupá bolest hlavy, závratě a pokles koncentrace. V mnohých případech se přidává srdeční arytmie, žaludeční křeče, nevolnost a zvracení. Pokud máte také kožní problémy, tak splňujete všechny důvody pro urychlený zvýšený přísun hořčíku právě pomocí koupele v Živé magneziové soli.

Přírodní jódo-bromová sůl

Přírodní jódo-bromová koupelová sůl darkovského typu se používá v balneologii a rehabilitaci. Blahodárný účinek jódo-bromových vod z prehistorických moří na lidský organismus je známý již odedávna. Koupele v nich přináší požitek, obnovují tělesnou výkonnost, přináší psychické uvolnění. Koupelím v roztoku jódo-bromové soli jsou připisovány příznivé účinky při potížích šlach, kloubů a svalů nebo při rekonvalescenci po úrazech.

Dodáním příměsi solí do koupele docílíme prokrvení kůže a rozšíření jejich pórů. Díky tomuto efektu dochází k intenzivní výměně mezi  tělem a koupelovou vodou. Organismus opouštějí mj. toxické látky a dochází k celkové výměně. Naopak jsou tělem přijímány ionty a potřebné mikroelementy minerálních látek.

Přírodní jódo-bromová koupelová sůl je ryze přírodní produkt darkovského typu z minerálního vřídla jódové vody, s léčivými účinky - umožňuje doma dosáhnout působení lázeňské vodoléčby.

Vyzkoušejte jeden z receptů a namíchejte si vlastní originální složení Vaší koupelové soli.

koupelová sůl, jak vyrobit koupelovou sůl, recept, návod na výrobu soli, výroba šumící soli, šuminky, bomby do koupele

  • 20g epsomské soli (živé magnesiové soli)
  • 75g himálajské soli
  • 50g jedlé sody 
  • dále můžete, ale nemusíte přidat např. sušené byliny či pár kapek éterického oleje

Směs přidejte do vany. Doporučená délka koupele je 20 minut - 1-2x týdně.

Další kosmetické recepty:

Koupelová bomba - recept na šumivku do koupele

Mléčná koupelová sůl - recept

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Sůl nad zlato aneb koupelová sůl

Koupací sudy a mořská sůl

20.9.2010

Mořská sůl působí blahodárně na celý náš organismus. Nabízíme Vám možnost jak načerpat sílu z moře doma na Vaší zahradě. Koupací sudy lze nejen napouštět "sladkou" vodou, ale jsou přizpůsobeny k provozu i pro vodu mořskou - slanou. Nebojte se nikdo Vás nenabádá ke koupení cca 1200 litrů mořské vody :-) stačí jen jeden balíček mořské koupelové soli a vlastní moře s jeho blahodárnými účinky máte doma.


Sůl nad zlato aneb koupelová sůl

Otužování - jak začít s otužováním

3.9.2013
Otužilci nikdy neonemocní. Toto rčení není zcela pravdivé - i otužilci někdy onemocní. Avšak viry či bakterie je oproti okolí skolí výrazně méně často a jejich nemoci navíc mívají o dost lehčí průběh.
Pravidelné otužování také zlepšuje odolnost těla jako celku a v nemalé míře podporuje i dobrou psychyckou kondici.

Sůl nad zlato aneb koupelová sůl

Éterické oleje

16.10.2013
Nastal čas chladných a pochmurných dní... kdy jindy povzbudit tělo i mysl blahodárnou koupelí či uvolňujícím pobytem v sauně.

x