Aktuality

Pivní lázně

Pivní lázně

16.2.2016
Pivní koupele prospívají zdraví, díky unikátnímu složení koupelí v kombinaci s pitím piva se tělu dostává blahodárných ozdravných účinků.

Lázně jako takové byly provozovány před 4 tisíci lety v Indii. Blahodárné účinky, které má lázeňství na lidský organismus znali i staří Číňané a Egypťané. 

Historie výroby piva sahá až do 7. tisíciletí před n. l., kdy pivo, zřejmě omylem, objevili staří Sumerové. Vypěstované obilí špatně uskladnili a tím byl vynalezen princip kvašení.

pivni lazně, pivní koupel, dřěvěná vana, lázeňská vanaSpojení piva a lázní je oficiálně známo z dob středověku, kdy bylo z pramenů zjištěno tehdejší vědění o blahodárných účincích koupání se v pivu. Již v této době objevili preventivní účinky pivních lázní a pivních koupelí.

Pivní lázně patří k jednomu z neoblíbenějších druhů lázní již od středověku. Jedná se o velmi starou a unikátní lázeňskou terapii, kde jsou využívány přírodní suroviny ve formě chmele, kvasnic a dalších přírodních látek, které se používají nejen při výrobě piva a formou koupelí v pivních lázních působí blahodárně na vaše tělo. V pivní lázni není použito ječmene, proto není potřeba se obávat negativních alergických reakcí.

Pivní koupele prospívají zdraví, díky unikátnímu složení koupelí v kombinaci s pitím piva se tělu dostává blahodárných ozdravných účinků. Pivní koupele pomáhají na správné prokrvení, regeneraci kůže a vlasů, celý nervový systém.

Od středověku lidé vědí, že pivo zdraví prospívá a to nejen jeho pití, ale i pivní koupele. Pivo je vyráběno z přírodních surovin a právě kvasnice a chmel jsou známé léčebné prostředky. Tyto dvě suroviny tvoří základ pivních koupelí, jejích léčivé účinky musí být podpořeny správnou teplotou lázně a dávkováním dalších přísad (cukr, aromata apod.). Pro lidský organismus je nezbytné pobýt v lázni určitou dobu.

Koupele v pivních lázních mají příznivé účinky na detoxikaci celého organismu, na krevní oběh, hlavně na špatné prokrvování končetin. Příznivý účinek mají pivní koupele na imunitní systém, uklidňují nerovový systém a odbourávají stres, podporují gastro-imunitní systém – tj. trávení, léčí nechutenství, odstraňují bolesti kloubů.

Pivní koupele mají blahodárný vliv na naši kůži a vlasy, které regenerují, kůže je po koupelích hebká a dobře se hojí a vlasy jsou lesklé a zdravé. Proto jsou pivní koupele vhodné i pro osoby s problematickou kůží.

Mezi nejvyhlášenější pivní lázně s dlouholetou tradicí řadíme Pivní lázně Bernard.

Bližší informace naleznete na stránkách www.pivnilaznebernard.cz

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Pivní lázně

Sůl nad zlato aneb koupelová sůl

3.10.2013
Není sůl jako sůl…
a protože se blíží, sychravý podzim a studená zima není nad to si hezky prohřát organismus v blahodárné koupeli. Je již jen na vás zda si užijete nepřekonatelný luxus a romantiku v koupacím sudu v klidném zátiší zahrady uprostřed hluboké noci a nebo jen zhasnete a svíčkami obložíte vanu. Ať již budete kdekoliv, neochuďte se o vůně éterických olejů a blahodárné účinky bílého zlata – soli.

Pivní lázně

Koupací sudy a mořská sůl

20.9.2010

Mořská sůl působí blahodárně na celý náš organismus. Nabízíme Vám možnost jak načerpat sílu z moře doma na Vaší zahradě. Koupací sudy lze nejen napouštět "sladkou" vodou, ale jsou přizpůsobeny k provozu i pro vodu mořskou - slanou. Nebojte se nikdo Vás nenabádá ke koupení cca 1200 litrů mořské vody :-) stačí jen jeden balíček mořské koupelové soli a vlastní moře s jeho blahodárnými účinky máte doma.


Pivní lázně

Vyhřívaný bazén - koupací sudy pro chladné léto

30.6.2011
Máte letní dovolenou a je Vám zima a smutno za koupáním. Vyzkoušejte příjemný relax v koupacím sudu s vyhříváním. Proč bychom se nemohli ohřát i v létě?

x