Aktuality

Léto = sucho = zalévání

Léto = sucho = zalévání

2.7.2018
Ať již v létě vystoupají teploty „nad třicet“ a nebo jsou jen „pod třicet“ zalévat se musí, protože sucho rok od roku roste.

zalévání, trávník, sucho, zelený trávník, jak zalévat, trávník v létě péčeTrávu v létě nikdy nezkracujeme pod 4 centimetry, sečeme častěji a s menším zkracováním. Čímž ulehčíme rostlinám fotosyntézu a ty se nám odmění svěží zelenou barvou.

Další zlaté letní pravidlo zní zalévat méně často, ale o to vydatněji. Netřeba připomínat, že zalévání, trávník, sucho, zelený trávník, jak zalévat, trávník v létě péčeideální dobou pro zavlažování je ráno.

Jsou-li extrémní teploty, odložíme sekání na večer. Tráva i lidé to bezesporu ocení a předejdou úpalu.

Umožňuje-li to naše sekačka – mulčujeme. Trávník takto přirozeně přihnojujete a není tolik zapotřebí dohnojovat průmyslovými hnojivy.

Dnes již málokdo z nás tahá těžké konve s vodou. Doba se posunula a k zavlažování nám nabízí mnoho zavlažovacích systémů.

Výsuvné zadešťovače se instalují pod zem, v předem naprogramovanou dobu se vysunou, pokropí trávník a zase úhledně zasunou pod povrch. Hezké a chytré :-)

Kapkové závlahy jsou ideální pro jednotlivé květináče, menší záhony či samostatné rostliny. Základní přístroj připojený k rozvodu vody, sníží tlak a přefiltruje vodu, kterou následně uvolňuje do rozvodných trubic s koncovými kapači.

Automatické závlahy
navíc obsahují počítač, který automaticky vše spouští dle naprogramovaného rozvrhu, popřípadě u sofistikovanějších systémů dle aktuálního počasí. Ideální pro ty, kdo doma moc nepobudou.
 

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Léto = sucho = zalévání

Druhy půdy, kyselost půdy, humus - Červenec, díl první

27.6.2011
Znalost hlavních znaků a vlastností půdy je základem pro jakoukoliv další činnost zahrádkáře. Záleží jen na nás, zda vhodnými opatřeními dokážeme odstranit nepříznivé vlastnosti půdy a přivést ji k vyšší úrodnosti.

Léto = sucho = zalévání

Letní řez stromů, roubování stromů, ošetření vinné révy, jahodník, množení jahod - Červen, díl třetí

12.6.2011
V červnu se začíná sklízet první ovoce. Jahody dozrávají a jahodníky potřebují intenzivní péči. Nastává čas plašení ptáků a boje proti škůdcům jako je např. obaleč jablečný způsobující červivost jablek a hrušek.
Nesmíme opomenou zkontrolovat rouby a prořezat broskve a meruňky.

Léto = sucho = zalévání

Pěstování okurek a melounů, zavlažování, fytoflora - Červen, díl čtvrtý

25.6.2011
Červnové letní počasí přináší s sebou první vysoké teploty a horké letní dny. Proto je třeba intenzivně zalévat a okopávat.

Léto = sucho = zalévání

Zahradnický kalendář - úvod a obsah

17.1.2011
Předkládáme Vám tento zahradnický kalendář, abychom Vám méně zkušeným a nebo zapomnětlivým usnadnili zahradničení. Hledejte zde tipy, triky, dobré rady či ponaučení.

Léto = sucho = zalévání

Zálivka rostlin, postřik zeleniny, zalévání a kypření půdy - Červen, díl první

2.6.2011
Červen je prvním letním měsícem. Denní teploty jsou již vysové a začíná suché období. Musíme dávat bedlivý pozor, aby nedostatek vláhy nezabrzdil a nebo zcela nepoškodil vývoj rostlin.
Správné zalévání je umění.
Základní znalostí zahrádkáře je vědění jaké nároky na vodu mají jednotlivé rostliny.

x