Aktuality

Základová deska pro grilovací koty

Základová deska pro grilovací koty

30.11.2016
Postup a doporučení při stavbě základové desky pod grilovací sruby či venkovní sauny.

grilovací sruby, gril koty, zahradní grily , finská kota, základová deska, jak vyrobit základovou decku, konstrikce dřevěného rámu, pískové ložePouze správně zhotovená základová deska zaručuje snadnou instalaci a dlouhou životnost grilovacího srubu. Při dodržení následujícího postupu zvládne zhotovení základové desky i zručný laik. Cílem je vytvoření jednolitého tvrdého, vodorovného a hladkého povrchu, který drží svůj tvar a neprohýbá se.

Konstrukční základ můžeme vyrobit z betonu, dřeva či lehkého materiálu jako je například štěrk či písek. Volba materiálu je čistě na základě vašich preferencí a specifických požadavků. Dřevo je ideální volit při instalaci koty na špatně dostupných místech. Nevíte-li si rady, prosím, kontaktujte nás. Po dohodě Vám můžeme zajistit hotové dřevěné základy včetně montážního návodu.

Betonový základ

Nejprve si zhotovte bednění pro vylití betonové směsi. Ve středu základové desky umístěte kolík. Zde je příklad pro vyměření grilovací koty 9,9 m2: Od kolíku pomocí šňůry vytvořte kružnici o průměru 1875 mm. Všech osm rohů odměřte podle pomocné desky o délce 1435 mm. Zkontrolujte, že souhlasí průměr 3750 mm. V základech umístěte plastové nebo kovové potrubí o průměru 200 mm nasávající vzduch. Jeden konec potrubí umístěte do středu grilu a druhý vyveďte přes vnější okraj základové desky.

Lehký základ

Základová deska může být také konstruována zhutněním lože z písku či štěrku. V tomto případě je vhodné umístit desky pro vyztužení v jednotlivých rozích koty tak, aby byly ve stejné úrovni s podkladem a zároveň se nepropadaly.

Dřevěný rám

Dřevěný rám je „terasa“, minimálně tak velká jako je podlahová plocha grilovacího srubu a slouží jako platforma pro konstrukci stavby. Používá-li se pro základy hořlavý materiál jako je právě dřevo, je nezbytně nutné gril či kamna umístit na nehořlavé základně.

grilovací sruby, gril koty, zahradní grily , finská kota, základová deska, jak vyrobit základovou decku, konstrikce dřevěného rámu, pískové lože

Bližší informace rádi poskytnou naši technici na tel. čísle 777 005 666Produkty o kterých se mluví Podobné články
Základová deska pro grilovací koty

Grilovací altán s výhledem do kraje

17.2.2015
Pávek: Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore? Vy jednou špatně skončíte, pane doktore.
MUDr.. Skružný: To každej, Karle.

Základová deska pro grilovací koty

Grilovací koty

9.9.2013
Grilovací koty jsou zahradními domky nové generace. Navozují nám atmosféru klidu, pohody a aktivní relaxace v kruhu rodiny či přátel.

Základová deska pro grilovací koty

Grilování v kempu za každého počasí

2.11.2016
Větru a dešti nikdy neporučíš... my jenom máme řešení jak grilovat za každého počasí :-)

Základová deska pro grilovací koty

Osmiboké grilovací koty - Novinka roku 2015

11.2.2015
Novinka roku 2015 aneb proč je lepší kota osmiboká než šestiboká.

Nahlédněte s námi do světa finských kot a nezapomenutelného grilování.

x