Aktuality

Proč koupit dřevěný nábytek od nás aneb deset zelených tipů

Proč koupit dřevěný nábytek od nás aneb deset zelených tipů

18.4.2016


... žijme tak, aby mohli žít i ti, kteří přijdou po nás ...

1. Dejte přednost dřevu před plasty či kovy. Dřevo je krásný přírodní materiál a obnovitelná surovina. Těžba a zpracování nerostných surovin často způsobuje více škod než kácení lesa.

2. Dejte přednost dřevěným výrobkům z domácích dřevin, nejlépe vyrobeným v ČR. Platí, že čím blíže je země původu, tím lépe. S klesající přepravní vzdáleností se snižuje znečištění, které doprava způsobuje. Navíc podpoříte místní ekonomiku na našem venkově.

3. Dejte přednost dřevu a dřevěným výrobkům označeným logem FSC. Certifikát FSC zaručuje, že dřevo pochází z lesů obhospodařovaných podle důsledných mezinárodních ekologických a sociálních pravidel Forest Stewardship Council (FSC). Ptejte se svého prodejce, zda nabízí dřevo s tímto certifikátem.

4. Chcete-li koupit produkt z tropického dřeva, informujte se, zda vám výrobek z domácí dřeviny neposlouží stejně dobře. Například při nákupu zahradního nábytku dejte určitě přednost domácím druhům dřevin (smrk, akát atp.) před stromy, které u nás nerostou (zejména tropickými).

5. Kupujete-li výrobky z tropických druhů dřevin (týk, eukalyptus aj.), vybírejte rozhodně jen ze zboží označeného logem FSC.

6. Vyhýbejte se koupi výrobků z tropických dřevin (týk, eukalyptus, meranti, mahagon aj.) bez značky FSC. Často pocházejí z devastovaných či ilegálně těžených tropických lesů.

7. Dávejte přednost koupi výrobků z masivního dřeva před lepenými materiály, které mohou obsahovat zdraví nebezpečné chemické látky, zejména formaldehyd.

8. Ze stejného důvodu dávejte přednost výrobkům ošetřeným pouze oleji, vosky a fermeží před produkty barvenými a lakovanými.

9. Dávejte přednost výrobkům ošetřeným přírodními barvami a laky (nejlépe vodou ředitelnými) před barvami a laky syntetickými.

10. Vybírejte zboží vyšší kvality. Vydrží déle, takže nebude potřeba nábytek brzy nahradit novým. Z dlouhodobého pohledu tento přístup šetří i vaši peněženku.

Kvalitní akátový nábytek je dražší než smrkový, ale vydrží mnohem déle a časem se vám investice do kvality jistě vrátí.

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Proč koupit dřevěný nábytek od nás aneb deset zelených tipů

Akátové dřevo - Zahrada v obrazech

13.4.2016
evropský vítěz v odolnosti.

Proč koupit dřevěný nábytek od nás aneb deset zelených tipů

Akátový zahradní nábytek - fotogalerie

23.6.2010
Ukázky fotografií z realizací našeho sortimentu akátového zahradního nábytku.

Proč koupit dřevěný nábytek od nás aneb deset zelených tipů

Dřevěná terasa

27.2.2014
Nevíte co s betonovou terasou?
... položte na ni akátové dlaždice
Caro
4.610,-Kč
více »
Director
5.060,-Kč
více »
Florida
14.730,-Kč
více »
Galaxy
7.400,-Kč
více »
Giant
3.100,-Kč
více »
London
3.590,-Kč
více »
Minibar
16.770,-Kč
více »
Ripper
5.030,-Kč
více »
Toscania
21.000,-Kč
více »
Verno
5.710,-Kč
více »

x