Aktuality

Péče a údržba o dřevěné vany a umyvadla

Péče a údržba o dřevěné vany a umyvadla

6.3.2012
Návod jak správně pečovat o dřevěné vany, umyvadla a ochlazovací kádě tak, aby sloužili po několik generací.

Dřevěné vany, umyvadla a ochlazovací kádě, které jsou dokončeny oleji a vosky, vyžadují mimo pravidelnou údržbu a obnovu povrchu, také vhodné umístění.

Místnost, kde jsou dřevěné vany umístěny, musí mít stabilní vlhkost a teplotu. Dřevo změnami vlhkosti a teploty mění svoje fyzikální vlastnosti - rozměry a tyto změny mají přímý vliv na trvanlivost povrchové úpravy. Ve dřevě se mění napětí ve vláknech, dřevo se potom kroutí a praská. Mnohdy není ani prasklina vidět a právě i sebemenší trhlina se pak chová jako kapilára a nasává vodu pod nátěr. Výsledkem jsou potom barevné změny a hniloba, neboť nasátá voda se nemůže rychle odpařit.

dřevěná vana, dřevěné umyvadlo, péče o dřevěnou vanu, péče o dřevěnou káď, dřevěná koupelna

Dřevo je potřeba nechat vysychat neboť kontakt se vzduchem a vodou podporuje tvorbu hniloby. Pokud je vana umístěna v nevhodném prostředí (změny teploty, umístění v blízkosti topení, podlahové topení atd.), je potřeba volit jiné provedení povrchové úpravy např. pouze naolejování, kdy dřevo může dýchat a nedochází k hnití dřeva. Průvodním znakem jsou však barevné změny dřeva - zešednutí až z černání (zvláště dub), které však nemají vliv na pevnost.

Správné zacházení a údržba podstatně prodlužuje životnost ochranného nátěru. Po použití je potřeba vanu očistit a osušit tak, aby nedocházelo k dlouhodobému vlivu vody na nátěr a dřevo. Zde je podstatný vliv použitých dezinfekčních prostředků.
Pozor všechny prostředky, které obsahují chlór, jsou nevhodné. Z tohoto hlediska také chlór obsažený ve vodě - pokud zůstane voda ve vaně např. přes noc nebo i několik hodin bez vypuštění má podstatný vliv na životnost nátěru. Samozřejmě mohou nastat i další neznámé reakce lázně, zvláště pak pokud lázeň obsahuje kvasinky a vana není mezi lázněmi osušena. Bakterie rozrušují povrch vosků a ten musí být pravidelně obnovován.baliček, dřevěné vany, drěvěné umyvadlo, ochlazovací káď

Údržba se skládá z očištění vany po každém použití nechlorovým přípravkem, opláchnutí čistou vodou a osušení vany.

1x týdně je zapotřebí nechat vanu uschnout a ošetřit doporučeným přípravkem Horsemen Welness Care, který vhodným způsobem povrch vany vyčistí a ošetří.

2x do roka je vhodné vanu nebo umyvadlo naolejovat Complex Strong.
Přípravek nanášíme na suchý povrch hadříkem.

Součástí dodávky van a kádí je balíček obsahující:
přípravek Horsemen Welness Care a olej Complex Strong, zátku a sifon.

Poznámka: Při montáži sifonu umísťujeme na spodní stranu mezi vanou a sifonem těsnící kroužek, ale spoj mezi horní stranou vany a sifonovým kroužkem těsníme vždy jen sanitárním silikonem.

 


 

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Péče a údržba o dřevěné vany a umyvadla

Jak se staví sen - Koupací sud Basic

8.3.2012
Krátká fotoreportáž jak může za jedno odpoledne vyrůst na Vaší zahradě horká wellness lázeň.

Péče a údržba o dřevěné vany a umyvadla

Jak se staví sen - Koupací vana Relax

14.11.2013
I na chalupě se můžete cítit jako v luxusních termálních lázních...

Péče a údržba o dřevěné vany a umyvadla

Koupací sudy a mořská sůl

20.9.2010

Mořská sůl působí blahodárně na celý náš organismus. Nabízíme Vám možnost jak načerpat sílu z moře doma na Vaší zahradě. Koupací sudy lze nejen napouštět "sladkou" vodou, ale jsou přizpůsobeny k provozu i pro vodu mořskou - slanou. Nebojte se nikdo Vás nenabádá ke koupení cca 1200 litrů mořské vody :-) stačí jen jeden balíček mořské koupelové soli a vlastní moře s jeho blahodárnými účinky máte doma.


Péče a údržba o dřevěné vany a umyvadla

Koupací sudy s vložkou - novinka roku 2015

24.6.2015
Opět rozšiřujeme nabídku koupacích sudů, tentokrát jsou to 3 nové typy s "plastovou" vložkou.

Péče a údržba o dřevěné vany a umyvadla

Vánoční dárek pro celou rodinu - koupací sud

29.11.2010
Už je to opět tady ... Vánoce klepou na dveře a Vy řešíte každoroční dilema, co koupit ženě, synovi, dceři no prostě celé rodině. :-) Nač kupovat každému "něco", vyřešte to jednoduše a kupte "něco pořádného" pro všechny.
Koupací sud ocení celá široká rodina a ještě získáte vskutku originální místo, kde s přátely můžete oslavit silvestra :-)

Péče a údržba o dřevěné vany a umyvadla

Vyhřívaný bazén - koupací sudy pro chladné léto

30.6.2011
Máte letní dovolenou a je Vám zima a smutno za koupáním. Vyzkoušejte příjemný relax v koupacím sudu s vyhříváním. Proč bychom se nemohli ohřát i v létě?

x