Aktuality

Fádní domy se vytrácejí

Fádní domy se vytrácejí

22.7.2016
Moderní typy fasádních obložení. Krásné a praktické zároveň.

Ze současné architektury se fádní fasády domů vytrácejí. Majitelé novostaveb touží mít nejenom praktické, ale i krásné domy. Stále více se do popředí zájmu dostávají nové „fasádní“ materiály, které vytlačují klasickou omítku. Jedná se především o dřevo, kámen, lícovou cihlu popřípadě moderní formy betonu.

Lícové cihlylícové cihly, fasáda, obložení, cena

Keramické obklady se dříve hojně používaly především na obkládání soklů, dnes je však nahrazují lícové cihly. Vyráběné nařezáním běžných cihel na pásky silné cca 3 cm. Cihly se vypalují při teplotách kolem 1100 stupňů Celsia, což zaručuje jejich pevnost, mrazuvzdornost a minimální nasákavost vlhkosti. Cihly lze vyrábět ručně či strojově, proto se i jejich cena může diametrálně lišit podle náročnosti zpracování a typu uchycení na stěny domu.

Kámen

Kámen je nesmrtelný, však je to vůbec první používaný stavební materiál.  Pokud bychom odložili celý dům kamenem, působil by „těžce“. Chyběla by mu taková ta „lehkost bytí“. Avšak zkombinujeme-li kámen se dřevem, vznikne dokonale harmonizující kombinace. Nevšední, krásná, ale zároveň i tradiční fasáda evokující pocit sounáležitosti s přírodou.

 dřevěné obložení, dřevěná fasáda, fasáda, obložení, cenaDřevěný obklad

Dalším bezesporu tradičním materiálem je dřevo. Na fasády se používají obklady z palubovek nebo profilované desky. Cenově nejpříznivější variantou je smrk, ten ovšem vyžaduje precizní opracování, správnou impregnaci a pravidelnou údržbu. Nechceme-li se tolik zabývat následnou údržbou, zvolíme dřevo ošetřené technologii Thermowood.

Dřevěný obklad vyžaduje kromě dokonalé montáže i pravidelnou údržbu, závislou na použitém typu dřevin a náročnosti povětrnostních podmínek. Domácí dřeviny je nutno chránit, kromě lazury i biocidními přípravky, proti hmyzu a dřevokazným houbám.

Pamatujte, že ideální počasí pro provádění ochranných nátěrů je v teplotním rozmezí mezi 12 až 23 stupni Celsia. Při nižší teplotě se nevytvoří rovnoměrný ochranný film a naopak při vyšších teplotách dochází k rychlému zasychání a nátěr ztrácí na elastičnosti.

dřevěné obložení, dřevěná fasáda, fasáda, obložení, cena

Imitace z betonu

Imitace kamene nebo lícové cihly z betonu vám ušetří až dvě třetiny výdajů za obkladový materiál. Nikdy však nešetřete na lepidle. Jen kvalitní, flexibilní a mrazuvzdorné lepidlo zaručí krásnou fasádu na dlouhá léta.

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Fádní domy se vytrácejí

Barva na dřevo DELTA Active Lasur 5.11

6.8.2010
Hlavní výhody kvalitní profesionální barvy na dřevo DELTA Active Lasur 5.11.

Fádní domy se vytrácejí

Barva na dřevo DELTA Hydrostop plus 9.04

6.8.2010
Hlavní výhody kvalitní profesionální barvy na dřevo DELTA Hydrostop plus 9.04.

Fádní domy se vytrácejí

Barvy dřeva

12.7.2016
Minimalismus využívá jednoduchých prostředků k dosažení maximálních účinků. Proto lze dřevěný nábytek nalézt v mnoha minimalisticky řešených interiérech. Jednoduché tvary dají prostor vyznít dokonalosti materiálu. Dřevo se svými podobami a barevnými nuancemi přizpůsobí každému interiéru.

Fádní domy se vytrácejí

Barvy, laky, lazury ... aneb jak se mezi nimi neztratit

30.7.2013
Vysvětlíme Vám některé pojmy, které Vám usnadní výběr v širokém spektru barev a jiných nátěrových hmot.

Fádní domy se vytrácejí

Barvy na dřevo - nové odstíny již brzy v prodeji

24.6.2011

Dovolujeme si Vám představit nové odstíny kvalitních barev na dřevo DELTA Woodprotection.

Barevné odstíny DELTA GREYWOOD nabízejí nejširší paletu barev na dřevo v odstínech šedi.


x