Aktuality

Bednářská výroba

Bednářská výroba

16.6.2010
Všechny naše bednářské výrobky - sudy, kádě, džbery, okovy nebo květináče jsou vyjmečné svým dokonalým opracování založeným na zručnosti mistrů bednářů a stoleté rodinné tradici.


  E-shop
okamžitá možnost nákupu

Výroba probíhá dle tradičních postupů obohacených o moderní poznatky a požadavky.

Kulatinu si bednáři sami vybírají a řežou, tím garantují nejvyšší kvalitu dřeva pro další výrobu sudů. Vysoušení dřeva pro sudy probíhá přírodně v hráních po dobu dvou let.
Samotné ohýbání sudů se provádí (kromě malých soudků) tradičně nad ohněm.

     Bednářský výroba

Bednářský výrobaBednářský výroba
     

Barrique sudy Vám mohou vypálit na několik stupňů vypálení: LIGHT (mírné), MEDIUM (střední), MEDIUM PLUS nebo HEAVY (těžké), včetně možnosti vypálení den. Všechny intenzity vypálení sudů jsou prováděny nad otevřeným ohněm spalováním malých kousků dubového dřeva pod dohledem a v rámci požadavků zákazníka.

LIGHT TOAST = mírné vypálení - Intenzivní dřevěné chutě/vůně jsou extrahovány, ale doplňují se velmi dobře s dlouhodobým uchováváním vína ve sklepě.
MEDIUM TOAST = střední vypálení - velmi neutrální aroma ve výrazu vypálení. Výměna dřeva do vína je hluboká s menšími sladkými vjemy při dochuti v ústech. Více pomáhá struktuře a chuti vína v ústech, ponechává dominantní ovoce. Barva dřeva (dužin) je světle hnědého nádechu.
MEDIUM TOAST PLUS = střední vypálení PLUS - začínají se projevovat extrakce kokosového ořechu, vanilky a lehké kouřové aroma. Sladké chutě dubu a koření v ústech, někdy s lehkým kouřem (uzená šunka) v dochuti. Proces vypalování ohněm nižší intenzity provádíme velmi pomalu, abychom se vyhnuli zakouřeným a spáleným chutím. Dřevo má až tmavě hnědou barvu.
HEAVY TOAST = těžké vypálení - vysoká extrakce aromatických elementů vanilky, čokolády a karamelových chutí. Vína musí být velmi silná v odrůdových charakteristikách. Chuť v ústech je bohatá a komplexní s vláčnou strukturou. Charakteristická chuť "šunky/slaniny" velmi často převládá nad chutí ovoce. Barva dřeva je černá.

Vzhledem k náročnosti celého výrobního procesu, prosíme zákazníky, aby respektovali delší dodací lhůhy.

Můžeme Vás však ujistit, že Vaše trpělivost se vyplatí,
protože námi dodávané bednářské výrobky jsou jedny z nejkvalitnějších na trhu.

Více o historii bednářství


 

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Bednářská výroba

Koupací sudy s vložkou - novinka roku 2015

24.6.2015
Opět rozšiřujeme nabídku koupacích sudů, tentokrát jsou to 3 nové typy s "plastovou" vložkou.

Bednářská výroba

Salašnické obyčeje aneb jak se žilo na Valašsku

27.8.2013
Způsob života, který již vymizel, ale stojí za to, si ho připomenout.

Bednářská výroba

Salašnictví

23.5.2013
Připravili jsme pro Vás novou kolekci tradičních bednářských výrobků. Jejím smyslem není vymýšlet "novosti", ale naopak "oprášit a znovu oživit" tradiční salašnické nádoby jejichž funkčnost byla prověřena staletími používání.
Zkusme si proto něco více napsat o tomto dnes již skoro neexistujícím druhu hospodářství.

Bednářská výroba

Vinné sudy, archivace vín a degustace vína

23.9.2010
Chcete-li mít stále u sebe zásobu svého oblíbeného vinného moku, nabízíme Vám pár tipů a rad jak vybrat a uchovat to nejlepší. Nechte se unést krásou a vůní sudů na víno, atmosférou vinných sklepů nebo technickou dokonalostí moderních klimatizovaných vinoték.

Bednářská výroba

Vyhřívaný bazén - koupací sudy pro chladné léto

30.6.2011
Máte letní dovolenou a je Vám zima a smutno za koupáním. Vyzkoušejte příjemný relax v koupacím sudu s vyhříváním. Proč bychom se nemohli ohřát i v létě?

x