Aktuality

Barvy dřeva

Barvy dřeva

12.7.2016
Minimalismus využívá jednoduchých prostředků k dosažení maximálních účinků. Proto lze dřevěný nábytek nalézt v mnoha minimalisticky řešených interiérech. Jednoduché tvary dají prostor vyznít dokonalosti materiálu. Dřevo se svými podobami a barevnými nuancemi přizpůsobí každému interiéru.

V nábytkářské odvětví již delší dobu vede prim dubové dřevo, které je také naším nejkvalitnějším. Inovativní procesy bělení vytváří moderní světlejší tony a činí z jednotlivých kusů nábytku pozoruhodné solitéry.

Díky světlému nádechu a hedvábně lesklé textuře se k výrobě moderního designového nábytku stále častěji vybírá i středně tvrdý javor. Naopak rustikálně laděný nábytek je pevně spjat s borovicovým popřípadě smrkovým dřevem.

Světlý nábytek souzní s jemnými pastelovými barvami. Decentní barvy s nábytkem nesoupeří, naopak vyzdvihují jeho chladnou eleganci.odstíny dřeva, moderní interier, minimalismus, zebrano, bělený dub, design nábytek

Protiklad ke světlému dubu a javoru představují exotická dřeva jako eben, wengé či palisandr. Jelikož pocházejí z rovníkové Afriky, výroba nábytku z těchto materiálů není zrovna levná záležitost. Navíc v neupravené podobě mají tendenci s postupem času značně blednout. Vždy je u těchto dřevin vhodné nešetřit a připlatit si za kvalitní povrchovou úpravu s UV filtrem. Naopak musíme, u těchto dřevin vyzdvihnou, jeho vysokou odolnost proti vlhkosti a s tím spojenou dlouhou životnost výrobku. Jako levnější alternativu lze nabídnout náš na tmavo namořený dub nebo ořech.

Vždy však platí, že tmavá barva zmenšuje prostor. Aby prostor vybavený tmavým nábytkem nepůsobil tísnivě a pochmurně, pamatujte na dostatek umělého osvětlení. Většina solitérních vitrín má již zabudované podsvícení. V opačném případě kompenzujte nedostatek světla větším množstvím menších světelných zdrojů. Tlumené rozptýlené světlo nejenom odlehčí daný obytný prostor, ale postará se i o navození uklidňující atmosféry.

Pro ty, kdo hledají do interiéru něco nápadnějšího, jednoznačně doporučujeme pruhovaný nábytek. S pruhy se setkáváme hlavně u exotických dřevin z tropických deštných pralesů. Mezi nejznámější patří zebrano nebo eben macassar. Výrazná kresba dřeva bývá většinou podtrhnuta nátěrem s velmi vysokým leskem. Díky nevšednosti tento velmi výrazný kus nábytku strhává všechnu pozornost v interiéru na sebe. Dejte mu tedy šanci plně vyznít a pro vše ostatní volte tlumené neutrální tony.

Třešně je stálicí v nábytkářském průmyslu, pro svůj neopakovatelný červený nádech. Navzdory, že je třešňové dřevo nejtvrdší ovocná dřevina, dobře se opracovává. Precizní opracování vytváří doslova hedvábný povrch. Žlutočervený odstín dřeva časem tmavne a vytváří nadčasový univerzální dezén, vhodný takřka ke všem stylům. V moderním minimalistické interiéru plně souzní s chladným kovem a naopak rustikálnímu nábytku dodává punc vznešenosti. I v malých interiérech působí neotřele a bez nutnosti vyzývavé dominance.
 

Produkty o kterých se mluví Podobné články
Barvy dřeva

Akátové dřevo - Zahrada v obrazech

13.4.2016
evropský vítěz v odolnosti.

Barvy dřeva

Barvy na dřevo - nové odstíny již brzy v prodeji

24.6.2011

Dovolujeme si Vám představit nové odstíny kvalitních barev na dřevo DELTA Woodprotection.

Barevné odstíny DELTA GREYWOOD nabízejí nejširší paletu barev na dřevo v odstínech šedi.

Bouhus
11.810,-Kč
více »
Caro
3.630,-Kč
více »
Kansas
5.210,-Kč
více »
Toscania
17.250,-Kč
více »

x